Dach jest jednym z podstawowych elementów, które składają się na dom mieszkalny. Spora część ludzi podczas budowy domu lub jego generalnego remontu zgłębia się w temat i zaczyna poszukiwania idealnego kształtu i materiału pokrycia. Poza tymi dwoma sytuacjami większość osób nie myśli o tym, co dzieję się na samej górze swojego obiektu mieszkalnego. A dach jest narażony poprzez cały rok na deszcz, śnieg, lód czy grad. Dodatkowo problematyczne mogą być dla niego osady z komina lub porastający północną część dachówki mech. Te wszystkie niesprzyjające warunki mają niebagatelny wpływ na szybkość degradacji materiałów. Powinniśmy więc zatroszczyć się o nasz dach i o jego odpowiednią pielęgnacje.

Prawidłowa pielęgnacja dachu

Jeśli na twoim dachu już pojawiły się już poważne zabrudzenia, a także naloty z mchu i sadzy to nie możesz dłużej czekać. Nie dość, że wygląda to mało estetycznie, to dodatkowo pod wpływem czynników zewnętrznych nasz dach może zostać uszkodzony. Najpopularniejszym sposobem na poradzenie sobie z zanieczyszczeniami na dachu jest użycie myjki ciśnieniowej wraz z profesjonalnymi środkami chemicznymi i ciepłą wodą. Po etapie mycia warto zaimpregnować dach. Zyskamy tym samym na walorach estetycznych (odświeżenie koloru i trwały połysk), a także praktycznych (lepsza mrozoodporność i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi). Dach zabezpieczony w ten sposób zachowa efekt renowacji na długi czas.

Mycie dachu

Czyszczenie dachu może się nieznacznie różnić w zależności od materiału, z którego wykonana jest powierzchnia dachu. Dla przykładu, blaszane konstrukcję wymagają większego ciśnienia wody niż dachówki ceramiczne. Kolejnym aspektem jest prawidłowe dobranie środków chemicznych i odpowiedniego typu impregnacji. Jeśli chodzi o poszczególne etapy klasycznego mycia dachu to są podobne niezależnie od jego rodzaju. Na początku powinno się zbadać stan pokrycia i udrożnić rynny. Następnie przy użyciu odpowiednich środków umyć dokładnie powierzchnię i wymienić uszkodzone dachówki na nowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć jak postępować z poszczególnymi rodzajami dachów odwiedź stronę https://grupabekerfarb.pl/mycie-dachow

Kogo zatrudnić do pielęgnacji i konserwacji dachu?

Aby mieć pewność dobrze wykonanego zabiegu konserwacji dachu najlepiej wybrać firmę zajmującą się tym i posiadającą profesjonalne narzędzia. Nawet jeśli indywidualna osoba ma czas i chęci to najczęściej nie posiada specjalistycznej wiedzy w dziedzinie doboru środków chemicznych do konserwacji. Dodatkowo przy czynnościach, takich jak mycie dachu należy zachować szczególną ostrożność. Upadek z takiej wysokości mógłby się dla nas skończyć bardzo źle. Z tego powodu warto powierzyć to zadanie grupie profesjonalistów. Jednym z przedsiębiorstw, które na co dzień zajmują się wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych dla dachów jest Grupa Bekerfarb. Dzięki ich długoletniemu doświadczeniu i używaniu materiałów wysokiej jakości możemy mieć pewność, że praca zostanie wykonana prawidłowo. Zapoznaj się z ofertą na stronie https://grupabekerfarb.pl/ i pomóż odżyć twojemu dachowi.