Kursy językowe dla pracowników to ciekawa forma wspierania ich rozwoju, która jest korzystna dla obydwu stron. Inwestując w wiedzę i kompetencje językowe swoich podwładnych zwiększasz szanse na rozwój firmy, a oni sami ucząc się nowych rzeczy mają szansę na zdobywanie kolejnych umiejętności.

Dlaczego warto poprawiać kompetencje językowe zespołu?

Inwestujesz zagranicą? Myślisz o wypuszczeniu swoich produktów poza rynek polski? Masz kontrahentów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, z Niemiec czy Rosji? Jeżeli tak, to rozwijanie kompetencji językowych Twojego zespołu jest jak najbardziej na miejscu. Jeżeli inwestujesz w ich rozwój, jest prawdopodobieństwo, że Twoje wysiłki zwrócą się, ponieważ obcokrajowcy zazwyczaj doceniają znajomość ich języka narodowego. Kontakt z kontrahentami wymaga poprawnego komunikowania się oraz trafnego wyrażania swoich oczekiwać związanych ze współpracą, dlatego Twojej kadrze z pewnością przyda się profesjonalny trening. Nawet zwykła rozmowa telefoniczna z klientem z zagranicy czy wymiana kilku wiadomości mailowych może dla Twoich pracowników stanowić nie lada wyzwanie. Jeżeli będą oni bardziej pewni swojej znajomości języka obcego, w konwersacjach z obcokrajowcami poczują się swobodniej, a przez to ich relacje mogą stać się lepsze. Dodatkowo rozwijanie znajomości języków obcych pozwoli Twoim pracownikom zaoszczędzić czas, który być może do tej pory był tracony na szukanie odpowiednich słówek w słowniku internetowym czy nawet tłumaczenie całych zdań do wypowiedzenia w rozmowie z kontrahentem.

Kursy językowe dla firm to świetna opcja

Korepetycje językowe bez nastawienia na konkretny cel nie zawsze są dobre. Kursy językowe dla pracowników wraz z doradztwem będzie zdecydowanie lepszą opcją. Wielką zaletą jest możliwość kontrolowania postępów nauki – Ogólnopolska Szkoła Językowa British School, o której można poczytać pod linkiem: https://www.britishschool.pl/lomianki, przygotowuje raporty na ten temat. Zajęcia językowe dla pracowników kończą się podejściem do egzaminu oraz wydaniem certyfikatów, które stanowią niejako nagrodę dla całej załogi i docenienie ich wysiłków.

Ogólnopolska Szkoła Językowa British School – swoboda przede wszystkim

Szczegóły na temat oferty dla firm związanej z poszerzaniem kompetencji językowych pracowników zostały przedstawione pod linkiem: https://www.britishschool.pl/lomianki/kursy-dla-firm. Najważniejszym plusem nauki z Ogólnopolską Szkołą Językową British School jest możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb pracodawcy. Zajęcia dla pracowników mogą być prowadzone zarówno w siedzibie firmy, która je zamawia, jak i w szkole językowej. Liczba godzin kursu podobnie jak i sam tryb nauczania (indywidualny lub grupowy) również pozostaje w gestii ustaleń. Szkoła istnieje na rynku od 1996 roku, więc ma spore doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć językowych na różnych poziomach. Lista języków obcych, jakie są nauczane w British School nie jest wcale krótka, ponieważ znajdują się na niej: angielski, niemiecki, włoski, rosyjski, francuski, polski, a także hiszpański.